Diagnóza: žlučníkové kameny. Každého člověka nepochybně hned napadne, co teď s tím. Jak se kamenů zbavit bez doporučované operace a tím pádem odstranění celého žlučníku. Hned na úvod vám prozradíme, že se jedná o velmi složitou cestu, která bohužel není bez rizika. Navíc nemáte žádnou záruku, že rozpuštění žlučníkových kamenů bude úspěšné. Abychom vás ještě více „varovali“, tak nelze ani vyloučit, že se tvorba kamenů nebude opakovat ani po jejich úspěšném rozpuštění.

Lékaři a rozpouštění kamenů

Pokud vznesete na lékaře dotaz, jak se zbavit žlučníkových kamenů, dostanete pravděpodobně jedinou odpověď. Laparoskopicky! Současná medicína neuznává jiné řešení a hlavně nemá žádnou alternativu, která by pomohla bez chirurgického zásahu vedoucího k odstranění celého žlučníku i s konkrementy. Proto s jinou pomocí u oficiální medicíny příliš nepočítejte. Navíc dostanete varování, že různé alternativní metody jsou rizikové a můžou vést ke zhoršení vašeho stavu. Toto varování je zcela oprávněné a musíte si uvědomit, že rozpouštění žlučníkových kamenů podnikáte takzvaně na vlastní riziko. Přesto můžete mít výjimečné štěstí a narazíte na lékaře, který možnost rozpuštění bude chtít vyzkoušet. Zde je potřeba si uvědomit, že rozpustit lze kameny z cholesterolu. Pokud budete mít kameny z bilirubinu, tak se to bohužel nepovede. Pro rozpouštění se obvykle používá kombinace kyselin chenodeoxycholové a ursodeoxycholové. Ty dokážou zablokovat tvorbu cholesterolu a střevní vstřebávání žlučových kyselin. Úspěšnost se, podle některých internetových zdrojů, pohybuje kolem dvaceti pěti procent. Vyloučit nelze ani pokus o rozpuštění – přesněji rozrušení – kamenů ultrazvukem. Ovšem to se, podle posledních informací od lékařů, již v současnosti vůbec nepoužívá.

Olivová alternativa

Pokusíme se vám „nalít čistého vína“ a nebudeme vás zatěžovat planými sliby. Rozpuštění žlučníkových kamenů alternativní cestou je extrémně náročné, velmi rizikové a s malou zárukou úspěchu. V podstatě navzdory velkému množství různorodých „zaručených“ receptů existuje pouze jeden, který vykazuje jistý počet úspěšných výsledků. Tím je radikální kůra z olivového oleje.

Po dobu dvou týdnů spolkněte hodinu před spaním polévkovou lžíci panenského olivového oleje, ve které bude trochu citrónové šťávy. Měli byste být nejméně dvě hodiny po jídle, lépe tři hodiny. Usínáte na levém boku. Po tomto přípravném období přichází den D! Je na něj potřeba celý den a nejlépe i den následující. V daný den vůbec nejezte a pije se pouze vlažná voda. Ráno vytlačte do půl litru panenského olivového oleje lisovaného za studena šťávu ze dvou citrónů a celé to naráz vypijte. Následně si lehněte na levý bok. Během dne by z vás měly kameny vyjít spolu se stolicí.

POZOR: Tento recept je založený na principu vypuzení žlučníkových kamenů. Jeho aplikací se výrazně zvyšuje riziko, že vám žlučníkový kámen ucpe žlučovody a budete okamžitě ohroženi na životě. Jediným řešením je pak urgentní klasická chirurgická operace. Redakce ezlucnik.cz proto nenese žádnou odpovědnost za to, pokud recept budete na sobě aplikovat!

Další články z rubriky


Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *